POSLEDNÍ ÚPRAVA
27.9.2017
LAST UPDATE
Logo Ambros universal Logo Hladomorna

DIVOTADLO

se od sezony 2005 bude prezentovat pod TJ SOKOL OTASLAVICE

Ahoj !!
Milí návštěvníci, přátelé, příznivci či členové našeho, od loňska pojmenovaného souboru. Tato stránka vznikla z nutnosti i potřeby informovat všechny, které to zajímá o aktuálním dění, o našich plánech, repertoáru a programu.

Bohužel, v poslední době je velice málo času pro úpravy a doplňování stránek, proto zde naleznete informace s určitým zpožděním.

Úvodem stručná informace o historii našeho divadelního souboru. V současné podobě se soubor vytvořil v roce 2001, kdy navázal na dřívější aktivity našich ochotníků, kteří se zabývali tvorbou převážně pro Otaslavickou mateřskou školu. V roce 2000 se v rámci kulturně - společensko - sportovních akcí a oslav u příležitosti významných výročí v naší obci představil také doposud neznámý soubor, pod názvem Otaslavické jednorázové divadlo a předvedlo v blízkosti Hladomorny divadelní hříčku z dílny Vladimíra Ambrose. V tomto souboru se představili jak místní nadšenci, tak o něco zkušenější divadelníci, kteří prošli "školou" Zdeňka Řehky v divadle Netrdlo.

Bylo pak zcela logickým vyústěním dění, že se v roce následujícím vytvořil nový, či snad personálně obměněný soubor a vystoupil na vánočních kulturních akcích.

Rádi bychom s naším souborem navázali na tradice nejen tvorby pro naši "mateřinku", ale také bychom rádi navázali na velmi bohatou divadelní historii v Otaslavicích, kdy se v minulém století dokázaly vytvořit tři divadelní soubory a hrát v noha reprízách téměř každý týden v průběhu sezony. Snad jen jedno jméno z Otaslavické divadelní historie - pan Coufal - který režíroval a vedl jeden z největších souborů. Doufám, že se mi podaří v budoucnu shromáždit a prezentovat více historických faktů a dokumentů.

A tak mi doufám odpustíte, když začnu na této stránce právě oním rokem 2000 a označím jej za "Dějství prvé". Dále se pak pokusím dodržet zásadu - co nové představení (či významná událost), to nové dějství...


OBSAH DĚJSTVÍ NA TÉTO STRÁNCE:
DĚJSTVÍ NÁZEV OBSAH
I. OJD Otaslavické jednorázové divadlo v roce 2000
II. ODD Otaslavické druhorázové divadlo, rok 2001
III. VÁNOCE 2002 Soubor nemá název, ale to nám nevadí !
IV. SEZONA 2003 Vypadá to, že si zahrajeme i jindy, než jen o vánocích !
V. Divadelní hrádek 2003 Jedeme na divadelní festival v Jirkově, na zámku Červený hrádek.
VI. Konec prázdnin 2003 Na letošním konci prázdnin jsme přivítali DS PRKNO se hrou "BREJLE".
VII. Vánoce 2003 Vánočnímu programu dominovala opět výstava, divadelní představení "Skřítkova vánoční pohádka" a živý betlém.
VIII. Sezona 2004 Zúčastnili jsme se festivalu v Němčicích na Hané. Novou hru jsme nenacvičili, prezentovali jsme se při tradičních akcích, především o vánocích živým betlémem.
IX. Sezona 2005 Vstoupili jsme pod křídla TJ SOKOL Otaslavice. Oprašujeme "Pradědečka" a zúčastníme se s ním festivalu v Němčicích na Hané. Na Vánoce připravujeme tradiční akce a nově také zábavný "estrádní" prog ram.
X. Sezona 2006 Kromě tradičních akcí připravujeme bohatý program na zimní sezonu. Jako novinka j e "POSEZENÍ U KAMEN". Volná diskuse všech co přijdou na nějaké téma.


DĚJSTVÍ I. Otaslavické jednorázové divadlo Otaslavické jednorázové divadlo DĚJSTVÍ I.
Otaslavické jednorázové divadlo vzniklo v podstatě za jedním účelem - sehrání zvláště připraveného představení s tématikou historie Otaslavic. Samozřejmě, že jsme přidali trochu fantazie, aby bylo možné postavit příběh "o něčem". V souboru byla většina zkušených "herců", které se podařilo přetáhnout z vyškovského divadla NETRDLO. Akce se zdařila, premiéra byla zároveň derniérou...


DĚJSTVÍ II. Otaslavické druhorázové divadlo Otaslavické druhorázové divadlo DĚJSTVÍ II.


DĚJSTVÍ III. VÁNOCE 2002 VÁNOCE 2002 DĚJSTVÍ III.


DĚJSTVÍ IV. SEZONA 2003 SEZONA 2003 DĚJSTVÍ IV.

V této sezoně máme v plánu několik a to nejen divadelních akcí:

Před odjezdem na festival Divadelní hrádek (viz dějství V.), bychom se rádi trochu předvedli při organizování akce, v Otaslavicích ne příliš tradiční, kterou je "Čarodějná noc" ze 30.dubna na 1.května a to s největší pravděpodobností v areálu koupaliště v Otaslavicích.

Další přípravou na naše první festivalové vystoupení by mělo být představení v zámku v Brodku u Prostějova. Termín je však jen velice, velice předběžný a to 8. května. Sledujte však aktuální informace a dozvíte se, jaký termín bude skutečný.

Jednou z hlavních akcí by měla být naše účast na divadelním festivalu, o kterém se dozvíte v dějstvím následujícím.

Další aktivitou by mělo být naše vystoupení v rámci kulturně-společensko-sportovního víkendu "KONEC PRÁZDNIN 2003", který se v Otaslavicích uskuteční ve dnech 22.-24.srpna 2003. Bližší informace o programu se dozvíte na Kulturní stránce o Otaslavicích.

Jak bude naše další činnost vypadat ke konci roku 2003, to se dá jen předpokládat, vzhledem k tomu, že konec roku a Vánoce jsou vcelku pravidelné, myslím, že můžete očekávat nějaké nové představení ke konci roku. Jen se těšte !!PRVNÍ ZKOUŠKA V ROCE 2003
Zkouska
Zkouska
ČARODĚJNICE
Začínají čarodějnice
Čarodějnice
Čarodějnice
TLUSTÝ PRADĚDEČEK NA KOUPALIŠTI
pradedecek
pradedecek
pradedecek
pradedecek
pradedecek
pradedecek
pradedecek

DĚJSTVÍ V. Divadelní hrádek 2003 Divadelní hrádek 2003 DĚJSTVÍ V.


V roce 2003 se (doufám) zúčastníme aktivně, tedy svým vystoupením, divadelního festivalu "DIVADELNÍ HRÁDEK 2003", který se tradičně bude konat na zámku Červený hrádek v Jirkově (u Chomutova). V příjemném prostředí rekonstruovaného zámku Červený hrádek se představíme ve dnech 13. - 15. června. Jste všichni srdečně zváni, a to nejen na naše představení !

DIVADELNÍ HRÁDEK 2003
Na letošním Hrádku jsme se seznámili s členy DS Prkno z Veverské Bítýšky. Ihned jsme navázali kontakt a pozvali je náš Konec prázdnin (viz dále).

DĚJSTVÍ VI. Konec prázdnin 2003 Konec prázdnin 2003 DĚJSTVÍ VI.


Konec prázdnin 2003 je v Otaslavicích již tradiční akcí. Letos se náš divadelní soubor přičinil o vystoupení DS PRKNO z Veverské Bítýšky se hrou Jiřího Cízlera "BREJLE". No a zde je několik fotografií z tohoto vystoupení:

DS PRKNO V OTASLAVICÍCH NA KP 2003
DĚJSTVÍ VII. Vánoce 2003 Vánoce 2003 DĚJSTVÍ VII.


Vánoce v Otaslavicích jsou již po několik let v režii Divadla Otaslavice. Po úspěchu předchozích vánočních výstav jme letos pod vedením Ing. Kateřiny Palátové připravili výstavu betlémů. Pro děti, ale i pro dospělé jsme pak nastudovali pohádkový příběh "Skřítkova vánoční pohádka". Závěr programu pak obstaral druhý adventní pochd, začínající na Hladomorně. Letos byl pochod tradičně zakončen punčem a cukrovím, předtím jsme však mohli shlédnout Živý betlém.

VÁNOČNÍ VÝSTAVA 2003 - BETLÉMY
Asi stoletý betlém pocházející z němeské rodiny z Linhartic u Moravské třebové
Skřítkova vánoční pohádka - o tom, jak zajíci přelstili lišku, medvěda a vlka !
Skřítka představovala Jana Ježková
Zajíci v podání rodinky Palátovy
Divadlo Otaslavice po představení
ADVENTNÍ POCHOD
Začátek byl pod osvětlenou Hladomornou
Cestu ke kostelu jme nemohli ztratit
ŽIVÝ BETLÉM
Přichází pasák se svými ovečkami
Tři králové Novák, Ježek, Motal
Celkový pohled na živý betlém

Že je stránka stále "ve výstavbě", na to Vás doufám nemusím upozorňovat výmluvnou animací ...
Stránka je součástí www.ambros.cz

© Ing. Vladimír AMBROS - OTASLAVICE
Otaslavice 393, 798 06 OTASLAVICE (CZ)
mobil: +420 739 023 941, e-mail: vambros(at)ambros.cz

Děkujeme Vám za návštěvu našich stránek. Pokud Vám byly k užitku, těšíme se na další návštěvu.